Зa дaними Freelancehunt, пoнaд 250 000 укрaїнців пeрeйшли прaцювaти нa фрилaнс, постійно чи частково, з початком повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.
Серед нових фрилансерів, найбільший попит отримали такі спеціалізації:
- проектирование та арт — обирали 33,89% нових користувачів нате Freelancehunt;
- робота з текстом — 20,69%;
- програмування — 18,43%;
- переклади — 6,66%;
- послуги — 6,42%.
Також 5,35% зареєстрованих українців почали працювати следовать напрямком «Аудіо та відео», 3,57% — «Просування», 2,38% — «Архітектура та інжиніринг», 1,43% — «Аутсорсинг і консалтинг», 1,19% — «Адміністрування».
Потрібно пам’ятати, що, окрім найбільшого сервісу фрилансу в Україні Freelancehunt, спеціалісти також реєструвались возьми відомих світових сервісах, таких як Upwork та Fiverr.
З урахуванням цього можна припустити, що кількість українців, які обрали віддалений границы роботи, приблизно вдвічі більше і може становити вплоть до 500 000.
Повномасштабне вторгнення рф накануне України, як і коронавірус стали каталізаторами росту популярності фрилансу, оскільки він став самим зручним та доступним форматом роботи на досвідчених спеціалістів, які втратили роботу либо шукали можливостей додаткового заробітку.
Фриланс створив робочі місця интересах спеціалістів, а к підприємців надав дорога до кваліфікованих спеціалістів, які допомогли бізнесу адаптуватись по реалій війни та перезапустити бізнес.