Реалізація деревини через аукціони, що проходять онлайн, триває з 2021 року. Норми роботи товарних бірж викладено у законі «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», який набув чинності у липні минулого року.
Функціонування біржових торгів з продажу деревини було призупинене після оголошення воєнного стану. Біржі розпочали роботу на початку травня 2022 року, при цьому попит на сировину залишався стабільним. Аукціони сьогодні проходять у звичному режимі, кількість учасників постійно зростає. Електронна система торгів відкрита для вітчизняних підприємців та представників бізнесу з інших держав.
Робота Української енергетичної біржі в умовах сучасного ринку
На сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/derevina-vishni-ta-ii-tsina-v-umovah-provedennya-onlajn-auktsion/ розміщені актуальні дані про особливості реалізації деревини на електронних торгах. Біржа виконує роль організатора аукціонів та виступає гарантом при укладанні угод. Також менеджери уважно стежать за регламентом, збереженням важливої інформації до початку торгів.
Сучасний ринок деревини значно змінився після реформ, які стартували у 2019 році.
- Трансформувався формат продажу та купівлі сировини.
- Було оновлено класифікацію деревини за класом якості (старі радянські ГОСТи змінено на європейські стандарти).
- Прямі домовленості, які включали корупційну складову, стали неможливими.
Вишнева деревина: характеристики та особливості
Серед лісових насаджень, які вирощуються для отримання необробленої деревини та пиломатеріалів, вишня є рідкістю. Але попит на неї залишається стабільним, оскільки деревина має свої плюси. Однорідна структура значно полегшує обробку, еластичність вишні дозоляє створювати вироби для оздоблення та дизайнерського покриття житлових, офісних приміщень.
Зовнішній вигляд вишневої деревини є естетично привабливим – кільця після обробки чітко виділяються, а колір може змінюватись від жовтого до коричнево-червоного.
Вартість вишневої деревини
Обмежена пропозиція пиломатеріалів з вишні може обумовлювати більшу вартість на аукціоні. Стартову ціну визначає виробник (лісозаготівельне господарство). Вона залежить від:
- якості деревини,
- кількості пропозицій на конкретному аукціоні,
- об’єму лоту,
- індивідуальних умов продавця тощо.
Кінцева ціна залежить від активності учасників та їх пропозицій. Угоду на придбання лоту укладає той, хто запропонує найвигідніші умови. Справедлива ринкова ціна є гарантом розвитку галузі.
Як отримати консультації біржових менеджерів
Щоб отримати відповіді на додаткові питання, можна скористатися контактною інформацією, яка розміщена на офіційному сайті біржі. Email-розсилка дозоляє дізнатися про актуальні дати аукціонів. Також важливу інформацію легко отримати за допомогою популярних месенджерів (Viber, Telegram).
Зручний сервіс та професійна організація торгів дозволяють швидко пройти реєстрацію (покрокова інструкція є на порталі Української енергетичної біржі), підписати договір на оренду біржового майданчика та взяти участь в аукціоні.