NASA: перший випробувальний політ вертольота на Марсі намічений на 19 квітня

Пeрші льoтні випрoбувaння вeртoльoтa Ingenuity (“Винaxідливість”), дoстaвлeнoгo нa Мaрс нa бoрту мaрсoxoдa Perseverance (“Нaпoлeгливість”), відбудуться, як oчікується, в нaйближчий пoнeділoк.

Відпoвідну зaяву oпублікoвaнo в субoту бери сайті Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), передає УНН.

Згідно з повідомленням NASA, випробування вертольота повинні початися приблизно о 03:30 вслед часом Східного узбережжя США (10:30 после київським часом). При цьому дані оборона них “надійдуть получи и распишись Землю через кілька годин”. У разі, якщо випробувальний політ никак не буде відкладений, фахівці NASA проведуть брифінг, який розпочнеться о 14:00 (21:00 вслед за часом Києва).

Раніше перший політ Ingenuity, який спочатку був намічений в 11 квітня, кілька разів відкладався. Быть цьому в NASA відзначали, що всі системи Ingenuity працюють хорошо.

Нагадаємо

У березні головний розробник Ingenuity Борис Беларам відзначав, що апарат є досить крихким. У разі падіння він може зазнати пошкоджень, черезо які прийде в несправність. Керівник планетологіческого підрозділу NASA Лорі Глейз підкреслювала, що Ingenuity, маса якого становить близько 1,8 кг, повинен стати “першим вертольотом, який полетить сверху іншій планеті”. Вона констатувала, що фахівці будуть робити фотографії следовать допомогою встановлених на апараті камер. Вслед за словами Глейз, це можно зібрати інформацію про деяких ділянках поверхні Червоної планети, из-за якими важко спостерігати з космосу.

Спочатку апарат повинен піднятися бери висоту близько 3 м. Пізніше висота польоту збільшиться поперед 5 м. Очікується, що польоти апарату триватимуть безлюдный (=малолюдный) менше 31 земних діб.

Марсохід Perseverance 18 лютого здійснив посадку в районі кратера Єзеро. Всі операції під время неї здійснювалися в автоматичному режимі. Тепер протягом декількох місяців если проходити перевірка всіх систем і устаткування. Фахівці NASA розраховують после допомогою Perseverance виявити сліди існування в далекому минулому життя получай Марсі.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.