Дoслідники з Aмeрикaнськoї Мeдичнoї шкoли Унівeрситeту Індіaни ствoрили aнaліз крoві, який дoзвoляє встaнoвити стaдію дeпрeсії у людини і спрoгнoзувaти ризик пoяви біпoлярнoгo розладу. Ради це пише УНН з посиланням в Molecular Psychiatry.
Вчені вивчали біомаркери крові, які свідчать оборона посттравматичний стресовий розлад, хворобу Альцгеймера і схильності предварительно суїциду.
Дослідження тривало чотири роки, в ньому взяли доля 300 людей. За добровольцями вели спостереження, если вони перебували в поганому і хорошому настрої.
Дослідники зрозуміли, що розлади настрою взаємопов'язані з генами циркадних ритмів, що регулюють сезонні, нічні та денні цикли, а також цикли сну-неспання. Цим фахівці пояснили, чому пацієнти відчувають себя погано через сезонні зміни та порушення сну.
Вслед результатами дослідження фахівці розробили диагностика, який визначає стадію депресії та ризик виникнення важкої форми хвороби та біполярного розладу. Испытание також радить кращий вибір препаратів во (избежание хворих.
Фактично вчені знайшли новий потенційний засіб для того лікування депресії.
Депресія — термін, що використовується ради позначення настрою, симптому, та синдромів афективних розладів. Перебіг депресії пов'язаний з низьким рівнем серотоніну в мозку людини.
Депресія проявляється у поганому настрої, низькій самооцінці, песимізмі, апатії, млявості, швидкій втомлюваності, всіляких нездужаннях, постійній невдоволеності, покинутості, безрадісності, відчутті нещасливості, безнадії, безпорадності, нікчемності, непотрібності, пригніченості, тужливості, тривалому смутку та небажанні жити. Останнє, в дуже важких випадках депресії, повергать до самогубства. Депресія заподіює найсильніші психологічні, емоційні та фізичні страждання, які істотно знижують якість життя хворого, рівень його сімейної, соціальної та трудової адаптації, а нерідко призводять предварительно інвалідизації.