В NASA створили візуалізацію подвійної чорної діри

У рoлику пoкaзaнo, як чoрні діри спoтвoрюють і пeрeнaпрaвляють світлo, щo виxoдить від виру гaрячoгo гaзу, що оточує кожну з них.

В NASA створили візуалізацію процесу проходження однієї надмасивної чорної діри сверху тлі іншої. Відео з'явилося получи сайті Управління 15 квітня.

К створення ролика астрофізик Джеремі Шніттман використовував суперкомп'ютер Discover. Як зазначив мы, обчислення для створення кадрів фільму получи звичайному сучасному комп'ютері зайняли б близько 10 років.

Обчисливши путь, який проходять світлові промені від акреційних дисків двох надмасивних чорних дір вагою 200 і 100 мільйонів мас Сонця, Шніттман створив анімацію, получи якій видно, як промені "пробираються" по вине викривлений простір-час навколо чорних дір.

Вчені припускають, що в космосі існують такі бінарні системи чорних дір, в яких акреційні диски можуть підтримуватися протягом мільйонів років, але накануне цих пір було невідомо, якими вони можуть бути в спостереженнях.

Вони очікують, що в найближчому майбутньому зможуть виявити гравітаційні хвилі від злиття двох надмасивних чорних дір у системі, схожій в ту, яку зобразив Шніттман.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.